תערוכות

 

  

דלית שרון מטפלת ונטפלת להידרה ה"נון-חללית" שבלב הביתן. פרופילי מתכת קשיחים נטווים ממסד עד טפחות מסביב לפיר המדרגות, המעלית והירידה לשירותים, משרטטים קווי מִתאר רישומיים בחלל. נטיפים וזקיפים חודרים את הרצפות ואת התקרה ונשענים על מעקה המדרגות. העבודה מתחככת בקצות המיצבים של שאר אמני התערוכה, המציגים בשלוש קומות הביתן, ובפיגומים של רטנר על קומת הגג, הקומה הרביעית של התערוכה.

שני הווקטורים, המפלחים את החלל לאורכו ולרוחבו, מעידים על מיזוג שני כוחות משיכה שהניעו את עבודתה של שרון: האחד הוא "מחסן הברזל" בדרום תל אביב לממכר צינורות מתכת וחומרי גלם לבניין, והאחר – בניינים וחזיתות משכנות עוני, סביבות מחיה.

שני סרטי הווידיאו המשולבים במיצב עוקבים אחר אותו עיקרון וחושפים את סביבות המקור: האחד (מחסן החומרים) מתייחס למבניות התלת-ממדית של המיצב ונבלע בעומקן של המדרגות; האחר (חזיתות שיכונים) מקפיד על שטיחות צורנית. מפתיע, כי דווקא במקום שבו ניתן לצפות להקפדה אסתטית (סביבת מגורים) היא מופרת, ואילו במחסן הצינורות נטול היומרה מתגלה יופי בלתי צפוי.

למיצב קנה מידה, הנע בין מודל אדריכלי לבנין מגורים, בין מיקרו למקרו, בין פיזי למטאפיזי. תנועה אנושית בלתי נמנעת זורמת בו עקב הבחירה האסטרטגית למקמו על צומת דרכים/מעבר חצייה/צינור ניקוז שבין הקומות. חומר הגלם כמו התארגן מעצמו ונאסף לכדי גולם דמוני הקם על יוצרו, ולתוך השד הצנום נוצקו התכנים החומריים המקיימים אותו. "המחסן החדש" הוא בית, מכונת מגורים, חלל תצוגה אוטונומי, המארח, כולא, מתכתב ומסכם את עצמו ואת העבודות שסביבו. שרון כמו שותלת תערוכה בתוך תערוכה.

 

 

צילום:אלעד שריג

מכונת מגורים | 2015

רויטל פרץ בן אשר

נופי שמים #1-2

שקף על חלון 

200/400ס"מ

מכונת מגוריםמיצב וידאו בתערוכה  סביבות עבודה, ביתן הלנה רובינשטיין 2015 

מכונת מגורים, מיצב וידאו בתערוכה

סביבות עבודה, ביתן הלנה רובינשטיין 2015 

 מכונת מגורים, מיצב וידאו מתוך התערוכה סביבות עבודה, ביתן הלנה רובינשטיין 2015 

מכונת-מגורים
מכונת-מגורים

"מתוך התערוכה "סביבות עבודה 13X5X10 מטר

press to zoom
מכונת מגורים 2015
מכונת מגורים 2015

מתוך התערוכה סביבות עבודה, מוזיאון תל אביב, ביתן הלנה רובינשטיין

press to zoom
" צילום אלעד שריג מכונת מגורים"
" צילום אלעד שריג מכונת מגורים"

מיצב וידאו בביתן הלנה רובינשטיין

press to zoom