מאמרים

פיליפ ליידר

דלית שרון-החלל שמקיף אותה

כבר בתחילת דרכה היתה טבועה בציוריה של דלית שרון התנגדות מובנית לדו-ממדיות שלהם. כשכתבתי על עבודותיה לפני כמעט 13 שנה, ציינתי שיותר משהן מכוונות אותנו לחלל שבין ציור לפיסול, הן מכוונות אותנו לחלל שבין ציור לאדריכלות. דומה שהצורות בעבודותיה נאבקות ומותחות עצמן לכדי קו בעל וקטורים אדריכליים בלתי נראים אך רבי עוצמה.

דלית שרון על דנה לין 

 עוברת לגור בתוך הציורדנה לין היא בין האמנים שהקשר בין החיים והאמנות שלהם הוא טוטאלי.  אלו שמעיזים לחיות על גבול השפיות וליצור דרכו שטח הפקר שבו הגבולות מיטשטשים.
באמצעות הציור מנסה לין לקשור בין העולם הפנימי העשיר שלה לחיים. הגבול דק. והיא שומרת על שיווי משקל עדין בין שני העולמות.

 

ניסים קלדרון- איצטדיונים

 

אצטדיונים
בחוץ יש אצטדיון.

בתוך האצטדיון בנו דלית שרון ואלדד שאלתיאל אצטדיון אחר, או מבנה הדומה לו, והם מציעים לנו להתעכב על הדמיון.

הם מציעים לנו להשוות בין האצטדיון הגדול שבחוץ לאצטדיון הקטן שבפנים.
 

דלית שרון על הבונקר

הזהות ההפוכה של פנחס כהן גן

רקע לסרט:  במוקד הסרט עומד פנחס כהן גן כאמן טוטלי אשר נסיבות  חייו, אישיותו ויצירתו האמנותית שזורים באופן הדוק ובלתי ניתן להפרדה במציאות החברתית והפוליטית בארץ  כהן-גן מהווה מראה רב כיוונית למציאות הישראלית 

ורדה גינוסר

אמירתה האמנותית של דלית שרון מתאפיינת בשנים האחרונות ברצף של עבודות מיצב המקיימות שיח צורני בין המרחב הפנימי והחיצוני תוך הקפדה ניכרת באמצעי ההמחשה שלהן. עבודתה מעצימה את הזיקות והמתחים בחלל, הנובעים מהמפגש הצורני בין המבנה המכיל למבנה המוכל.

אילן ויזגן -

תכלת סמיכה עומדת

הצופה הנכנס לחלל גלריה "המומחה" בשכונת נווה צדק בתל אביב עלול לטעות ולחשוב שנכנס לאחת מעשרות הקומות באחד המגדלים הצומחים לאחרונה ברחבי העיר ומשנים את פניה ללא הכר. לאורך כל הקיר שמול הכניסה פעורים "חלונות". המחלקים את בקיר בגריד מדויק של פיסות שמים.

"הקו הבודד במרכז הוא אני"
​1280 מעלות גליון 25 קיץ 2012

"אני יכול לומר שהיצירה תופסת ומקבלת מקום. בית. תחליף לחיים עצמם"

דודי אלדר​

  מגדלי פורצלן בגדלים שונים ניצבים במרכז התעורכה "קו בחומר"  בבית בנימיני, והם מוקפים בכמאתיים רישומים קטנים על נייר היוצרים קו ארוך ועדין שחובק את פסלי הפורצלן בגובה עינו של הצופה.